OLYMPOS TELEFERIK

atib üye foto Tahtalı Olympos teleferik

atib üye foto
Olympos teleferik trekkingcilerin vaz gecilmezi

atib üye foto Tahtalıda alternatif turizm aktiviteleri

Türkiye sahip olduğu turizm potansiyeline bir yenisini ekleyerek turizmini daha da zenginleştiren bir limana kavuştu! Teknoloji ve mühendislik harikası olan Olympos Teleferik, başarılması imkansız dünya projeleri arasında yer almaktadır. Teleferik 4350 m uzunluğunda ve iki adet 80 kişilik kabinler ile 12 dakikada 1639 m yükseklik kat etmektedir.

Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa`nın denize en yakın en uzun teleferiği, Akdeniz’i ve 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesini birleştiriyor. Zirvesi kış aylarında karla kaplı bu heybetli dağ, hızla büyüyen ve turizmin gözdesi olan Kemer, Antalya bölgesinde yer almaktadır. Antalya’ya iş veya turizm amaçlı gelen herkesin mutlaka görmesi gereken Olympos Teleferik günlük ziyaretler için ideal ve vazgeçilmez bir seçim olacaktır.

Dünyanın en güzel Milli Parklarından birinde yer alan, güven ve emniyetin her şeyin üzerinde tutulduğu tesiste, yalçın yamaçlar, sadece bu bölgeye özgü benzersiz sedir ağaçları, florasını en ince ayrıntısına kadar sergileyen derin vadiler ve ancak 2.365 metrelik Tahtalı zirvesinden açık havada Finike’den Side’ye kadar uzanan geniş panoramasıyla görkemli bir Akdeniz manzarası…

Tesiste sunulan aktivitelerin başında yamaç paraşütü, katapult trambolin, gün doğumu ve gün batımı etkinlikleri ve restorant hizmeti vardır. Ayrıca doğa tutkunları için tırmanma, doğa yürüyüşü, bisiklet ve motor gezileri için alternatif bir cazibe merkezidir.

Teleferik, Yürüyüş, Tırmanma, Yamaç Paraşütü ve Keyifli Saatler Olympos Teleferik Beydağları Sahil Milli Parkı’nın merkezinde, 2365 m yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’nın zirvesinde bulunmaktadır.
Yörenin sayısız gezi ve tırmanma rotalarında yürüyüş yapmak, güneş, rüzgâr ve leziz yemekler eşliğinde dinlenmek ya da nefes kesen yamaç paraşütü uçuşlarına çıkmak isteyenlerin tek adresi, Olympos Teleferik tesisidir.

1908 tarihinde Grindelwald/İsviçre'de imal edilen Wetterhornaufzug teleferiği, doppelmayr.com grubunun modern halatlı teleferik teknolojisinde tesis ettiği birçok kilometre taşının sadece ilkiydi. Grubun dünya piyasalarında an itibari ile teşkil ettiği %60 payı ile halatlı teleferik teknolojisinde inovasyon ve kalite bakımından piyasanın tartışılmaz lideri ve rehberidir. Halatlı teleferikler, geniş ve sarp vadilerin, ırmakların, buzulların ya da başka birçok ulaşılması zor arazilere doğaya saygın biçimde erişim sağlayan mükemmel araçlardır. Olympos Teleferik tesislerinde, Doppelmayr/Garaventa firmasının Avrupa CEN normlarına ve çetin çevre koşullarına uygun olarak planladığı, inşa ettiği ve en modern teknolojiler ile donattığı, halatlı teleferik sistemi işletilmektedir. Devamını okumak için linke tıklayınız

ÜST