HİP-NOTİCS CABLE SKİ PARK

hip-notics

    Türkiye’nin güney kıyısında yer alan, yılın 8 ayı boyunca yazların yaşandığı, kış günlerinin ise ılıman ve keyifli geçtiği güzel bir şehir olan Antalya Hip-Notics Cable Ski Park, Antalya Hava Limanı’na sadece 25 dakika mesafede bulunmaktadır.Avrupa’nın önemli kentlerine çok yakın bir yerde bulunan Hip-Notics te 12 ay boyunca kayma fırsatına sahipsiniz.
Hip-Notics 3 adet insan yapımı gölden oluşmaktadır. Bu göller Toros Dağları’ndan gelip Akdeniz’e dökülen taze ve temiz sular ile sürekli olarak beslenmektedir, böylece doğal bir devir daim sağlanmaktadır. Göller yaklaşık 170 cm derinlikte olup, yılın büyük kısmında da ısısını korumasını sağlayacak kadar sığdır. Antalya – Manavgat yolu üzerindeki bir dağın eteğine kurulu olan Hip-Notics güzel olduğu kadar da cazip! Toplamda ortalama 200.000 metre karelik bir alana kurulmuş olan Hip-Notics’in göllerinin kapladığı alanların toplamı yaklaşık 90.000 metre karedir.

Çevresi 730 metre olan 6 direkli L-1 gölü daha çok su kayağı yapaların ilgisini çekmek için tasarlanmıştır.  Kablo su seviyesinden 9 metre yüksektedir. İleri derece su kayağı yapanlar L-1’in slalom alanında yeteneklerini sergileyebilirler.

L-2 gölü daha kısa (540 metre) ve 5 direkten oluşmaktadır. Bu göldeki kablonun su seviyesinden yüksekliği 10 metredir. İleri derece kayanlar için L-2 rampalarla düzenlenmiştir (biri küçük diğeri büyük 2 adet kicker, 16 metre fun box, 20 metre slider, 12 metre table ve 19 metre uzunluğunda, 3 metre yüksekliğinde a-frame).
L-3 gölü 2 adet “Kolay Başlangıç” sisteminden oluşmaktadır. Bunlardan biri yeni başlayan boardcular için, diğeri ise özellikle wake skate yapanlar için kullanılmaktadır.

ÜST