ESCAPE ADVENTURES

Antalya Tahtalı Dağı’nda sportif havacılık faaliyetine 2011 yılında başlayan Escape2Olympos , Akdeniz’i, antik kentleri, el değmemiş koyları, Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içindeki doğal güzellikleri , en hafif hava aracı olan yamaç paraşütü ile keşfetmenizi sağlıyor.

2.365 metrelik kot farkı ile Dünyanın en yüksek Yamaç Paraşütü Tesisini diğer taraftan Akdeniz’e kıyısı olan ülkeleri içeresinde kıyıya en yakın en yüksek daği olarak kabul edilen TAHTALI DAGI, hem bu Spora gönül verenlere,  hem de Türk Turizmine kazandırmanın gururu ile misafir memnuniyeti odaklı düşünmeyi ilke edinerek, 9 yıl içerisinde 15.000 kişinin Yamaç Paraşütü ile Tahtalı Dağı’ndan uçması sağlanmıştır. Emniyetin ön planda tutulduğu yaklaşım ile Yamaç Paraşütü uçuşlarını yüksek standartlarda gerçekleştirmeye devam etmektedirler.

Uçuş yapmak isteyen misafirler konakladıkları otellerden, konforlu araçlar ve tecrübeli şoförler tarafından alınarak ofise transfer edilirler. Ofiste profesyonel operasyon ekibi tarafından karşılanan misafirlerin kayıt işlemleri tamamlanır. Pilotlar günlük hava kontrollerini yapar , o günün hava koşullarına en uygun kalkış noktası ve uçuş rotasını belirlendikten sonra, araçlar ile Tahtalı Dagi alt istasyona ulaştırılırlar. Tahtalı Dağı’nın en büyük özelliği olan 750m’den başlayan , 80 kişi ( 6 ton) taşıyan , teleferik ile 2365 mt ’ ye 10 dk. gibi kısa bir sürede ulaşırlar. Teleferik ile çıkarken bölgeye özgü sedir ağaçlarını ve vahşi hayvanları izleme şansları olur.

2365 mt yükseklikteki zirveye ulaştıklarında Akdeniz’in eşsiz doğasını ayaklar altına seren panoramik manzarayı izleme fırsatı bulurlar.

Pilotlarımız; Türk Milli Takımı sporcuları ve Yamaç paraşütü camiasında tanınan ve bölgeye hakim, tandem yamaç paraşütü uçuşunda uzman pilotlardır ve Escape Pilotları oldukça tecrübeli yamaç paraşütü pilotları arasından sizin güvenliğiniz ve rahatınız için titizlikle seçilmiştir.  Minimum 6 yıl yamaç paraşütü tecrübesi ve 3.000 uçuş saati yeterlilik için ön şarttır, Pilotlar AmerikanAlman veya Türk Hava Kurumu Ticari Tandem Pilot lisanslarından en az birine sahiptir.

Pilotlar uçuş ve iniş ile ilgili genel bilgileri içeren brifingi verdikten sonra kalkış sırasında yapılması gerekenler uygulamalı olarak gösterilir. Uçuş tulumları , uçuş botları giyilip uçuş  ekipmanları kuşanılıp kasklar takıldıktan sonra tüm ekipmanları tekrar kontrol edilir. Uygun hava koşulları sağlandığında birkaç adımlık koşu sonrasında dağdan ayrılıp özgürlüğe kanat açılır. Escape Paragliding ayrıcalığı ile Toroslarda uçuş keyfi başlar ve yerli halkın dediği gibi tanrılar kanatlanır…

Uçuş sırasında Antalya bölgesinin en güzel yerlerinden olan Olympos plajı , Çıralı, Tekirova , Eski bir korsan yatağı olan Phaselis antik kenti , 3 adalar  izlenmektedir. Mavi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir şölen ile karşılaşacaksınız. Açık havalarda ise görüş mesafesi arttığı için Kemer, Göynük, Beldibi, hatta Antalya rahatlıkla görülebilmektedir. muhteşem manzaraları  izleyerek yaptığınız her uçuş   eşsiz bir deneyim ve Adrenalin. Tekirova Bölgesindeki otellerde konaklayan misafirler kendi otellerine Yamaç Paraşütü ile inme şansına sahip oluyorlar. Kendinizi farklı ve özel hissedecek, bu deneyimi tekrar yaşamak isteyeceksiniz. Dünyanın en yüksek yamaç paraşütü  tesisinden uçmuş olacaksınız ve dünya rekoru kirmiş rekor listesine adinizi yazdırmış olacaksınız.

Ortalama 40 dakika süren uçuşlar, hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir. Hava durumuna bağlı olarak sabah 8:30’ dan akşam 17:30’ a kadar günde 5 sorti uçuş yapılabilmektedir.

Escape tarafından kullanılan Yamaç Paraşütleri Alman teknolojisi tarafından imal edilmiştir. Dünyadaki tek RAST Ram Air Section Technology kullanılan yamaç paraşütü olma özelliğine sahiptirler. Ekipmanların periyodik bakımları ,uygun koşullarda muhafazası ve ekipman ömrü konusundaki hassasiyet her zaman ön planda tutulmaktadır.

Dünyanın en yüksek yamaç paraşütü  tesisinden uçmuş olmanın farkı ile Dünya rekoru kırmak isteyenler için doğru adres Escape2Olympos!

ÜST