TEFENNI VILLAS

 

Tefenni Villas doğa ile iç içe ve kuş sesleri arasında, doğanın temiz havasını ve muhteşem güzelliklerini insanlara cömertçe sunduğu bölgenin en eski tarihi ilçesi Tefenni’de bulunur. Otel ilçe merkezine yürüme mesafesinde Eşeler Dağının eteğinde yer alır. İşletme, Erkan ailesi tarafından 1984-2001 yılları arasında Tefenni ve Batı Akdeniz bölgesinde Tavuk-yumurta çiftliği olarak hizmet vermiş, ekonomik ömrünü tamamladıktan sonra 2012 yılı itibari ile Burdur bölgesinde örnek "Eko-turizm" projesi olarak değerlendirilmiştir. Bölgede ilk ve örnek olan bu eko turizm projesi ticari kaygılardan uzak ve daha çok yöre halkın sosyo-ekonomik gelişimini sağlamak, maddi manevi bölgesel ve yerel fayda sağlamak ve çevre bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirilmiştir.

Otelde açık yüzme havuzu ve bahçe & dağ manzarasına sahip 18 adet suit-villa mevcuttur, Açık yüzme havuzu, çocuklar için yüzme havuzu, amatör-at çiftliği, hobi Bahçesi, ücretsiz otopark, ücretsiz bisiklet, Çocuk parkı, Restorant, Çamaşırhane servisi, oda servisi, lobby hizmetleri sunulmakta, Villalarda uydu kanallarını izleyebileceğiniz düz ekran TV Led tv, Ücretsiz Wi-fi, Banyo-wc, saç kurutma makinası, açık mutfak, 1+1 suit villa şeklinde dizayn edilmiştir, villalarda yoğun bir günün ardından dinlenmek için kahvenizi yudumlayacağınız verandalar da yer almaktadır, verandanızda kahvenizin tadını çıkarabilir, kitap okuyabilir, yada hobi bahçesinden organik sebze meyvelerde toplayıp kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Tefenni'de evcil hayvan dostu konaklama olanağı da sunmaktadır. Ayrıca Tarım-Antika müzemizde zaman geçirebilirsiniz.

Bölgede bulunan Tarihi ören yerleri ziyaret edebilir (Kabartma yazıları, Kaya mezarlar, Kibyra Antik kenti, Barutlusu, Salda gölü, Pamukkale) Yaylalarda doğa ile baş başa olup şehrin kirli havasından ve gürültüsünden uzak, temiz havada dinlenmek için kamp kurabilir, kır koşuları, dağ yürüyüşü (Trekking) için son derece uygundur. Yine buz gibi suların aktığı Tefenni yaylalarında küçük derelerin kenarında günübirlik piknik yapabilirsiniz. Teke yöresinde Yayla Turizminin yapılacağı birçok yayla bulunmaktadır. Bölgede bulunan göllerde tatlı su balıkçılığı da seçenekler arasındadır. Eko turizm (doğa ile buluşma), Yayla turizmi, bahçede mevsimsel ürünleri toplama deneyimi kazanma, Yüzme havuzu, Bisiklet gezileri, Tarihi yerlerin ziyaretleri, Doğa Yürüyüşleri, Karavan park, çocuklar için çocuk çiftlik hayvanları, Tefenni yerel Düğün, Kına gecesine katılma, Yerel Pazar alışverişi aktiviteleri gerçekletirilebilir.

ÜST